Zmaga za zaključek rednega dela

Union Olimpija je v zadnjem 22. krogu rednega dela Lige Nova KBM v Hali Tivoli premagala Rogaško 83:72.

Union Olimpija je redni del Lige Nova KBM končali z izkupičkom 18-4, enakim kot Krka, ki pa je prvo mesto osvojila zavoljo boljšega medsebojnega izkupička. Ljubljančani bodo tekmovanje v Ligi za prvaka nadaljevali 22. marca doma proti Hopsom, Rogaška, ki se je v Ligo za prvaka uvrstila s prednostjo proti Sixt Primorski, pa bo gostovala pri Zlatorogu.

Ljubljančani so deseto zaporedno zmago v Ligi Nova KBM dosegli z dobro igro v zadnji četrtini. Pred tem so gostje, ki so po prvi četrtini zaostajali za 14 točk, drugih deset minut dobili s 35:11.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil Devin Oliver, ki je dosegel 25 točk. Dvaindvajset točk je dosegel Nikola Janković, pri gostih pa je Darwin Davis zabeležil 18 točk, Dragan Đuranović pa 16. statistika