Zlatorog na 1. tekmi četrtfinala uspešnejši

Union Olimpija je izgubila na 1. tekmi četrtfinala Pokala SPAR v Laškem 82:81.

Union Olimpija je na 1. tekmi četrtfinala Pokala SPAR morala priznati premoč Zlatorogu v Laškem. Rezultat je bil 82:81. Jutri, v sredo, 17.2. ob 19.00 v dvorani Tvoli Zmaje čaka povratna tekma z Zlatorogom, ki jo bodo morali zmagati, če želijo nastopiti v polfinalu Pokala SPAR. Srečanje iz Tivolija bo v neposrednem prenosu preko livestreama.

Ljubljančani so po prvem polčasu vodili z rezultatom 45:36. V nadaljevanju tekme je Union Olimpija popolnoma popustila in Zlatorog je prišel blizu ter v zadnji četrtini prišel do vodstva, ki ga niso izpustili vse do konca tekme. statistika

Obvestilo: Imetniki sezonskih vstopnic Moja Union Olimpija imajo četrtfinalno tekmo Pokala SPAR v Tivoliju vključeno – brezplačen vstop.

VSTOPNICE ZA ČETRTFINALNO TEKMO V TIVOLIJU SO ŽE V PRODAJI - WWW.EVENTIM.SI

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "Čestitke Zlatorogu za zmago. Na terenu so pokazali, da si uspeha želijo veliko bolj od nas, zato je ta povsem zaslužen."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: "Rad bi pohvalil naše fante, predvsem za prikazano v drugem polčasu. Na tekmi smo prikazali dva različna obraza. Z igro v prvih 20 minutah zagotovo ne moremo biti zadovoljni, saj smo bili v obrambi preveč mlahavi, v napadu pa premalo odločni in storili preveč napak. Izgubljene žoge so gostom iz Ljubljane dale možnost, da so z lahkimi koši dobili prvi polčas. Po odmoru je bil naš pristop drugačen. Pokazali smo več osredotočenosti in kontrole nad žogo. Tudi v obrambi smo zaigrali bolj čvrsto. Nekaj minut pred koncem smo vodili že s sedmimi točkami razlike, na koncu pa popustili. Vsaka zmaga šteje, a to je šele prvi polčas. Do povratne tekme nas čaka trening, na katerem bomo analizirali našo igro. V Ljubljano se ne podajamo z belo zastavo. Še enkrat bomo skušali dati vse od sebe, na koncu pa bomo videli, kaj nam bo to prineslo."