Zadar - Union Olimpija 81:78

Union Olimpija je v 26. krogu Lige ABA izgubila na gostovanju v Zadru 81:78.

Union Olimpija je v 26. krogu Lige ABA izgubila na gostovanju v Zadru 81:78. Srečanje je bilo izjemno zanimivo za gledalce, saj sta se ekipi večino časa izmenjavali v vodstvu. V končnici so bili bolj spretni Zadrčani, ki so slavili pomembno zmago za obstanek v Ligi ABA. statistika

Mirko Mulalić, igralec Uniona Olimpije: »Čestitke Zadru. Bili so boljši. Mogoče so imeli nekoliko večjo željo po zmagi, pa čeprav mislim, da smo dali vse od sebe. Imeli smo veliko težav z njihovim skokom v napadu, kar je odločilo tekmo.«

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: »Čestitke Zadru za zmago in obstanek v Ligi ABA. Čestitke tudi kolegu Aramisu Nagliću. Naredili smo vse, da bi srečanje zmagali. Nismo želeli karkoli kalkulirati. Igrali smo zgolj zase, saj smo želeli z zmago priti na sedmo mesto na lestvici. Ni nam uspelo. Mislim, da je Zadar pošteno dobil tekmo. V prvem polčasu nismo bili pravi, saj se nismo držali dogovora iz garderobe. V nadaljevanju smo stvari imeli pod kontrolo, a smo prednost prehitro zapravili. V zadnji četrtini so po izjemno napeti tekmi slavili zmago. Največji problem je bil njihov napadalni skok.«