Poraz v zadnji minuti 86:85

Union Olimpija je v 1. krogu Lige ABA po dobri igri izgubila na gostovanju pri Mega Leksu 86:85.

Union Olimpija je v 1. krogu Lige ABA v sezoni 2016/2017 na gostovanju v Sremski Mitrovici pri lanskoletnem finalistu Mega Leksu nesrečno izgubila v izdihljajih tekme 86:85. Ljubljančani so vodili 39 minut, a potem v zadnjih sekundah niso uspeli zadržati prednosti. Zmaji so imeli met za zmago ob izteku rednega dela, a žoga ni šla skozi obroč. statistika

Union Olimpija je vodila večji del tekme, največ za 14 točk. Mega Leks je v zadnji četrtini prvič povedel 19 sekund pred koncem, ko je Alpha Kaba zadel oba prosta meta in postavil tudi končni izid. V zadnjem napadu met Uniona Olimpije ni šel skozi obroč. Brandon Jefferson se je izkazal, saj je dosegel 21 točk. Pri Mega Leksu je bil z 18 točkami in 13 skoki najboljši Rade Zagorac.