Lešić nova okrepitev pod košem!

Union Olimpijo je okrepil Sava Lešić (205 cm, 1988), ki je v preteklosti že izjemno uspešno nastopal v Ligi ABA in EuroCupu.

Union Olimpijo je okrepil 27-letni Sava Lešić, ki je v preteklosti uspešno nastopal za Partizan, Crveno Zvezdo Beograd, Radnički Kragujevac, ukrajinski Khimik in nazadnje za ruski Enisey Krasnoyarsk. 205 cm visoki Sava Lešić, ki lahko igra na položaju krilnega centra in centra, je z Unionom Olimpijo podpisal enoletno pogodbo.

Igralec je v pretekli sezoni v Rusiji v povprečju dosegal 10,5 točke in 5,1 skoka na tekmo v ligi VTB in 8,9 točke ter 5,1 skoka na tekmo v Fibinem EuroChallengu. Lešićeva najboljša sezona v Ligi ABA je bila 2013/2014, ko je bil med boljšimi igralci Radničkega in najkoristnejšimi celotne lige, s povprečjem 15,8 točke in 6,8 skoka na tekmo. V isti sezoni je v EuroCupu v povprečju dosegal 11,9 točke in 4,7 skoka na tekmo.

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "S prihodom Save Lešića smo zaključili sestavo ekipe pod samim obročem. Odprto ostaja zgolj še vprašanje na mestu organizatorja igre, za kar pa verjamem, da bomo tudi kmalu našli ustrezno rešitev. Gre za igralca, ki dobro pozna okolje in lige v katerih nastopamo. To so bili pomembni dejavniki pri odločitvi za njegov prihod, saj verjamem, da se bo ravno zaradi tega hitro vklopil v našo ekipo. Lešić je poznan kot igralec, ki lahko igra na obeh centrskih položajih, zato je izjemno neugoden za nasprotnika. O njegovih kvalitetah ni potrebno izgubljati besed, saj gre za že dokazanega igralca. Verjamem, da bo pomemben del naše ekipe in, da bo sodelovanje dobro."

Sava Lešić, igralec Uniona Olimpije: "Vesel in navdušen sem, da sem podpisal za Union Olimpijo, ki je klub z izjemno tradicijo ter renomejem na področju bivše države. Vesel sem tudi povratka v EuroCup in ligo ABA. Naredil bom vse kar je v moji moči, da ekipa na parketu pokaže svoj maksimum in, da vrnemo klubu tisto, kar mu pripada, predvsem primat v Sloveniji. Dejstvo je, da imamo mlado in perspektivno ekipo, ki bo imela vzpone in padce, a zato bomo v ekipi tudi nekoliko izkušenejši igralci. Želim si, da dosežemo dobre rezultate v Ligi ABA, EuroCupu in, seveda v slovenskem prvenstvu."

Ime in priimek: Sava Lešić
Rojen: 23.2.1988 (Knin, Hrvaška)
Državljanstvo: srbsko
Igralni položaj: krilni center, center
Višina: 205 cm

Sava Lešić je svojo športno pot začel v Beogradu, kjer je sprva nastopal za manjša kluba Vizuro in Superfund. V tem času je bil tudi del srbske reprezentance U20. Pred sezono 2009/2010 se je kot mlad igralec preselil v Partizana, kjer je igral vse do novembra 2010, ko je zaradi manjka minut na parketu prestopil med vrste rivala Crvene Zvezde. V tem času je osvojil Ligo ABA, srbski pokal in srbsko prvenstvo. V sezoni 2010/2011 je v Ligi ABA v povprečju dosegal 5,3 točke in 3,3 skoka na tekmo. V srbski ligi je imel povprečje 12,6 točke in 10,9 skoka. V naslednji sezoni je s povprečjem 9,5 točke in 4,4 skoka na tekmo v Ligi ABA postal eden izmed pomembnejših igralcev Crvene Zvezde pod vodstvom trenerja Svetislava Pešića. Po koncu sezone je nastopil tudi za univerzitetno reprezentanco Srbije na Univerzaijadi, kjer so se Srbi veselili zlate medalje. V sezoni 2012/2013 je prvič odšel v tujino in igral v Ukrajini za Khimik. V Fibinem EuroChallengu je v 15 tekmah v povprečju dosegal 9,5 točke in 4,5 skoka na tekmo. V ukrajinski ligi je imel povprečje 10 točk in 5,3 skoka na tekmo. Njegova ekipa se je uvrstila v četrtfinale EuroChallenga. V sezoni 2013/2014 je nosil dres Radničkega iz Kragujevca, kjer je igral EuroCup in v povprečju dosegal 11,9 točke ter 4,7 skoka na tekmo. V Ligi ABA je bil v sezoni 2013/2014 med boljšimi igralci s povprečjem 15,8 točke in 6,8 skoka na tekmo. V srbski ligi je bilo njegovo povprečje 10,9 točke in 4,5 skoka na tekmo. V sezoni 2014/2015 je nastopal za rusko ekipo Enisey Krasnoyarsk, ki je bila del Fibinega EuroChallenga in lige VTB. Lešić je v EuroChallengu, kjer je Enisey prišel do četrtfinala, imel povprečje 8,9 točke in 5,1 skoka na tekmo. Ligo VTB je zaključil s povprečjem 10,5 točke in 5,1 skoka na tekmo. Sava Lešić je Union Olimpijo okrepil pred sezono 2015/2016, ko je podpisal enoletno pogodbo.

Športna pot igralca:

2007-2008: Vizura Beograd (Srbija)
2008-2009: Superfund BP Beograd (Srbija)
2009-2010: Partizan Beograd (Srbija)
2010-2011: Partizan Beograd (Srbija) - Crvena Zvezda Beograd (Srbija)
2011-2012: Crvena Zvezda Beograd (Srbija)
2012-2013: Khimik-OPZ Yuzny (Ukrajina)
2013-2014: Radnički Kragujevac (Srbija)
2014-2015: Enisey Krasnoyarsk (Rusija)
2015-2016: Union Olimpija Ljubljana (Slovenija)

Galerija