Kadeti v finalu

Kadetska ekipa Uniona Olimpije je na polfinalni tekmi zaključnega turnirja DP do 17 let premagala Koš Koper 62:57. V nedeljo ob 17.15 na Ježici za lovoriko proti Rogaški.

UNION OLIMPIJA ZELENI : KOŠ KOPER 62:57 (17:17, 18:9, 10:16, 17:15)
Ščekič 15 (8 skokov), Gorbachov 13 (9 skokov), Daneu in Samar (5 podaj) po 9; Hodžič 15, Nemanič 13, Ivković 11.

Drugi finalisti državnega prvenstva za fante do 17 let so postali košarkarji Uniona Olimpije, ki so bili boljši od Koš Kopra. Po izenačenih uvodnih desetih minutah so si košarkarji Uniona Olimpije priigrali prednost 10 točk. Koprčani se niso predali in se v drugem polčasu približali Ljubljančanom. Odločitev o zmagovalcu je padla šele ob koncu tekme, ko so bili bolj zbrani Ljubljančani, ki so si priigrali nastop v velikem finalu, kjer jih čaka ekipa Rogaške. Koprčani se bodo na tekmi za tretje mesto pomerili z domžalskim Helios Suns.

Najboljši strelec pri Union Olimpiji je bil Nemanja Ščekič (15 točk), pri Koprčanih pa je pri enakem številu točk tekmo zaključil Deni Hodžič.