1. mesto za mlajše pionirje v Italiji

Mlajši pionirji Uniona Olimpije so včeraj končali s tekmovanjem na 15. košarkarskem turnirju v italijanskem mestu Pordenone.

Varovanci trenerja Žige Drvariča so v četrtek za uvod gladko premagali ekipi Cordenons (46:6) in Wildcats Motta (60:13), v petkovem polfinalu oziroma finalu pa odpravili še moštvi Libertas Fiume Veneto (46:67) in Leoncino Mestre (65:40) ter povsem zasluženo osvojili naslov prvaka.

Ob jubilejnem 15. turnirju v Pordenonu so organizatorji ob vhodu v dvorano pripravili plakat s katerim so obiskovalce opozorili, da je leta 2011 med zmagovalci pordenonskega turnirja z Union Olimpijo bil trenutno najbolj vroč košarkar v Evropi in bivši član Uniona Olimpije, Luka Dončić, ki je v takratni zmagi  nad Leoncionom (47:44) prispeval kar 41 točk.